Pocit bezpečí, ochrana majetku, příjemná ozdoba domu, i to mohou být myšlenky, které se nám vybaví při pomyšlení na ploty u rodinných domů.

Oddělovač

Výhody plotů

Kamenný plot budí dojem nedobytnosti, solidnosti a majitelům dává pocit klidu a bezpečí. V kombinaci s kamerovým systémem a hlídacím psem na oploceném pozemku, je kamenný plot zřejmě nejúčinnější a nejbezpečnější překážkou pro všechny nenechavce i zvědavce. Kamenný plot lze použít jak k ohraničení průmyslového objektu, tak i k oplocení soukromého pozemku.

Jelikož má kamenný plot také výborné protihlukové vlastnosti, používá se k budování protihlukových bariér kolem frekventovaných silnic ve městech a k oddělení bytové zástavby od dopravního hluku. Kromě tradičního oplocení pozemků se kamenné ploty mohou použít i k vybudování krytého stání pro vozidla, kotců a výběhů pro zvířata, ohraničení prostoru pro kompost na zahradě a k řadě dalším účelům. Největší výhodou kamenného plotu a všech jeho variant je bezúdržbovost, odolnost vůči větru, sněhu, ledu a dalším vlivům. Je to dáno použitím certifikovaného betonu stálého složení a rovněž průmyslovou armaturou. Svařovaná výztuž je z betonářské oceli a nejedná se o žádné volně položené dráty, které by se pouze zalily betonem. Betonové sloupky a desky, které jsou hlavními komponenty kamenného plotu, jsou nejen dostatečně tvrdé a pevné, ale díky kvalitní armatuře i pružné.

Jednoduchá montáž

Samotná montáž kamenného plotu je snadná a rychlá, neboť sloupky jsou opatřeny drážkami, do kterých jednotlivé betonové desky perfektně zapadají. Tento princip umožňuje vybudování kamenného plotu za velmi krátkou dobu, která je nesrovnatelná s jakýmikoliv jinými typy oplocení. Nemusíte tak mít obavu, že váš pozemek zůstane delší dobu nechráněný. Pokud nechcete mít jen rovnou nudnou zeď, můžete si vybrat z mnoha vzorů i barevných odstínů betonových desek. Některé vzory, jako například imitace štípaného kamene, působí elegantně a originálně. Výhodou je i možnost kombinace desek v různých barvách, takže takový kamenný plot značně oživí vzhled nejen vašeho sídla, ale i celé ulice.